Přeskočit na obsah

Výzva

Pokud existuje někdo, kdo oplývá určitými zkušenostmi, odborností či znalostmi, nebo zkrátka čímkoliv, co by mohl poskytnout směrem do prostředí RM a zároveň je mu takové prostředí sympatické a také má vůli toto prostředí obohatit, určitě budeme rádi, když se o to alespoň pokusí. Stejně tak pokud někdo disponuje informacemi, které mohou být důležité pro prostředí RM, ale i naše okolí. Ať už se jedná možnosti poskytnutí, využití či prodeje nějakých „pozemků“ vhodné pro následnou kultivaci v nejrůznějších odvětvích RM (včely, pěstování/kompostování, putování,  atd., neboť jsou naše kapacity velice omezené), o informace vedoucí k „záchraně“ nějakého materiálu (např. v příkopu u silnice, či kdekoliv kde takový materiál chátrá, nebo není adekvátně využit), nářadí, náčiní, zkrátka cokoliv, co je třeba nevyužívané, nechtěné, nepotřebné či na vyhození, ale potenciál takových věcí ještě není zcela vyčerpán, stejně tak budeme rádi, pokud se o takové informace podělí, nevyužije-li takový materiál on sám. Může se jednat třeba i o informace typu, možnosti využití a zpracování či rekuperace plodů ovocného stromu, které na konci léta padají a hnijí na zemi bez povšimnutí. Nebo o princip, kdy by člověk chtěl poskytnout něco svého, ať už je to třeba jen kyblíček s obsahem biologického odpadu z kuchyně, nemá-li sám možnost takový odpad kompostovat. V neposlední řadě pak budeme rádi za jakýkoliv námět vedoucí k získání jakéhokoliv prostoru či prostranství za účelem „skladování“ rekuperovaných, odpadních, či zbytkových materiálů, protože toto je naším největším limitem, neboť v rámci skladování sami disponujeme pouze velice omezenými prostory. V mnoha případech tedy nemůžeme velké množství různých materiálu „zachránit“ a následně využít a zpracovat. Takové materiály, i když nám jsou nabídnuty, nebo je někde nalezneme, pak bohužel s naší velkou lítostí míří do popelnic či na skládky, zkrátka proto, protože je nemáme kde uskladnit. Proto budeme rádi, pokud se nalezne někdo, kdo bude ochoten takové prostory nabídnout, poskytnout, prodat či zapůjčit, nebo poskytne informace vedoucí k takovému nalezení, čímž se efektivita nejedné oblasti v rámci RM mnohonásobně zvýší. 

Zároveň bych rád podotkl, aby každý, kdo disponuje nějakým „materiálem“ (nepotřebným, nevyužitým, odpadním atp.) na nás myslel, i když třeba již ke komunikaci ohledně takového materiálu došlo, ale z nějakého důvodu jsme nebyli schopni takový materiál odebrat. Podmínky se totiž neustále mění a tak, i když to třeba nebylo dříve možné z důvodu chybějící možnosti transportu, skladovací kapacity, schopnosti zpracování atp. Není vyloučeno že příští týden, měsíc, či rok takové kapacity nevytvoříme.  Proto žádáme, aby každý, komu je toto prostředí sympatické, vždy pečlivě zvážil, zda určitý materiál „vyhodí“ nebo se ho pokusí poskytnout RM, i když jsme třeba v minulosti takový materiál odebrat nemohli, a to třeba i několikrát po sobě.

Zkrátka budeme rádi za jakékoliv typy, nápady, pomoc, součinnost a rady, které budou moci obohatit prostředí RM a umožnit tak zvýšit efektivitu poskytování služeb, ale především mírů benefitů plynoucích prostřednictvím RM našemu okolí.

P.S. V případě nalezení gramatických chyb, děkujeme za zpětnou vazbu.